• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші колеги

/Files/images/РБ д дітей.gif

/Files/images/РБ д дітей анімація.gif

Ріпкинська районна бібліотека для дітей вперше відкрила свої двері маленьким читачам в далекому 1948 році.

На сьогоднішній день бібліотека – це саме та крапка на карті нашого селища, де зароджуються та горять найбільш яскраві думки і почуття, вона – центр духовної культури, де закладається духовне здоров’я нації. Очолює цей заклад досвідчений керівник з 40-річним стажем роботи Баптідан Людмила Олексіївна. Вся робота колективу налагоджена згідно основних документів про культуру, про бібліотеку та бібліотечну справу, які визначають напрямки і шляхи реформування освіти й виховання.

Фонд книгозбірні складає 17113 примірників довідкової, художньої, галузевої літератури, періодичних видань на всі смаки і вподобання. 900 користувачів–дітей відвідують заклад. Досвідчені працівники роблять все можливе, щоб дитина дружила з книгою; із книги, як із найчистішого джерела, черпала знання і почуття любові до своєї Вітчизни, свого народу, ідучи в широкий і багатогранний світ освіченою і культурною.

Для дітей розроблено тематику бібліотечно-бібліографічних уроків, які допомагають розібратись у морі книг; «Читач у бібліотеці», «Книга та її основні елементи»; «Візьмемо за основу літературу довідкову» та багато інших.

Пріорітетним напрямком є робота по краєзнавству, вивченню історії рідного краю, відродженню народних традицій, звичаїв та обрядів, патріотичного виховання підростаючого покоління. В бібліотеці цікаво і змістовно проводяться краєзнавчі години, бесіди, години цікавої інформації: «Стежками рідного краю», «Якого ми роду, де наше коріння?», «Я пізнаю світ», «Я – українець, я – європеєць і цим горжуся».

Популяризація літератури з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів здійснюється шляхом проведення різноманітних заходів, а саме: години цікавої інформації «Кращі книги нашим дітям», казковий диліжанс «До нас у гості казка завітала», виховна година «Конституція України – основний закон», година спілкування «Душа природи – душа добра», «Щедрий голос природи змалку слухаю я».

/Files/images/Вороб\'їв.gif

/Files/images/bloggif_5717334bf24af.gifВороб'ївська сільська бібліотека приймає активну участь у ярмарках та днях села.

Вороб’ївська сільська бібліотека є однією з бібліотек нашого району, в якій добре поставлена робота по всебічному задоволенню інтересів та запитів читачів. Очолює заклад Світлана Іванівна Руденок - висококваліфікаційний фахівець із тридцятирічним стажем роботи у бібліотеці. Книгозбірня знаходиться в приміщенні сільської ради, що є дуже зручним для її користувачів. Адже, вирішуючи різноманітні особисті питання в сільраді, читачі мають можливість скористатися послугами бібліотеки. Сьогодні читачами закладу є 504 жителі, до послуг яких близько 17 тис. примірників літератури. Найбільш активними читачами Вороб’ївської бібліотеки є, звичайно, діти. 80 школярів є активними учасниками чисельних заходів, які організовує бібліотека: уроку пам’яті « Біль нашої землі- Чорнобиль», інтелектуальної екологічної гри «А ми нашу землю збережемо», години історії « Гетьмани України» та багатьох інших заходів, що проходять у тісній співпраці з педагогічним колективом місцевої школи. Одним із пріоритетних напрямів роботи бібліотеки є краєзнавство. Вже багато років Світлана Іванівна веде 3альбоми історії села « Історія сіл Великозліївської сільської ради», «Книга Пошани» та « Книга пам’яті». Чудово оформлений краєзнавчий куточок, який має назву «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм» містить предмети старовинного одягу, який носили в давні часи жителі цього мальовничого куточка Полісся, предмети побуту, куточок гарно прикрашений старовинною та сучасною вишивкою. І, звичайно ж, на ньому представлена література про рідний край. Надзвичайно захоплююче 28 вересня пройшов День села , ведучою якого була сільський бібліотекар. Схвальні відгуки односельців є найкращою нагородою всім учасникам.

/Files/images/Добрянська селищна бібліотека для дітей.gif

/Files/images/Добрянська дитяча.gif

Добрянська селищна бібліотека для дітей – це єдине місце в селищі, де діти можуть безкоштовно отримувати будь-яку інформацію для навчання, спілкуватися, весело та змістовно проводити свій вільний час, а також показувати свої вміння та здібності.

В бібліотеці вас завжди радо зустрінуть та поведуть по безмежному морю знань щирі, добрі, привітні господині закладу: завідуюча бібліотекою Кир’янова Наталія Володимирівна та бібліотекар Пірко Ірина Миколаївна.

Добрянська селищна бібліотека налічує в своєму фонді 14041 примірник художньої, науково-популярної літератури, обслуговує близько 1000 читачів, кількість книговидач складає понад 21 тис. примірників документів.

У бібліотеці оформлені книжкові виставки по краєзнавству: «Мій рідний край – ЧЕРНІГІВЩИНА», по відродженню української мови, традицій і звичаїв українського народу «Я люблю чудову мову, рідну мову калинову», книжкова виставка про історичне минуле нашої країни «А що історія? Історія коріння… Чим глибше, тим міцніше стоїмо», книжкова виставка по охороні навколишнього середовища «Краса Землі – краса життя». Оформлені календарі знаменних і пам’ятних дат, літературний календар, народний календар. Проводяться заходи до державних та народознавчих свят. Особливо цікаво проходять в бібліотеці тижні дитячого читання під час березневих канікул.

Бібліотека бере активну участь у культурному житті селища. Проводяться новорічні свята, масляна, День Перемоги, дні селища, та багато інших.

/Files/images/Замглайська селищна бібліотека.gif

/Files/images/Замглай анимация.gif

«Замглай – смарагдинка Полісся,

Ліси, луки п’янкі, узлісся.

У соснах кетяги калини

Соковиті мріють,

А в різнотрав’ї квіти

Чарівні зоріють.»

І саме тут, на мальовничій території дитячого садка «Малятко» знаходиться Замглайська селищна бібліотека.

Замглайська бібліотека була створена Замглайським торфобрикетним заводом у 1961 році і знаходилась в адміністративному корпусі заводу. У 1975 році бібліотека була переведена в Будинок культури.

З 1978 по 2007 рр. Замглайська селищна бібліотека була філіалом Ріпкинської Центральної бібліотечної системи. Після децентралізації стала селищною бібліотекою.

Замглайська селищна бібліотека має 500 читачів. Обслуговує як дорослих, так і дітей. Книжковий фонд бібліотеки 11000 примірників. У бібліотеці є абонемент, де розміщені книжкові та інформаційні виставки, тут же проводиться знайомство і запис до бібліотеки, видача книжок. Доступ до книг вільний. Є і читальний зал, де в тиші і спокої можна почитати книжку, попрацювати з енциклопедією, погортати журнал або газету – а їх у бібліотеці чимало і на різні смаки: «Сваты», Делаем сами», «Добрые советы», «Дачные советы», «Истории из жизни», «Рукоделие», «Жіночий порадник», «Життя і Жінка», тощо. Є і районна газета «Життя Полісся». А для юних користувачів у читальному залі є «куточок дозвілля» - настільні ігри, журнали із саморобками, а також – бісер, кольоровий папір, олівці, нитки – усе для творчої праці. Для активних, ерудованих і у бібліотеці проводяться різні конкурси – «Кращий Читач», «Знавці казок і літературних творів», вікторини на знання творчості відомих письменників, літературні читання, огляди і презентації нових книжок.

Замглайська бібліотека постійна учасниця районного ярмарку – допомагає творчим особистостям селища показати свої таланти – Н.М.Савенко – чудові садово-городні цікавинки, Г.Є. Барановській , Т.А. Мар’їній– вишиті рушники, О.Б.Шабаліну – портрети і пейзажі.

Діє у бібліотеці читацьке обєднання «Книга». Щоб стати членом цього обєднання , необхідно подарувати бібліотеці нову цікаву книгу – детектив, любовний роман, фентезі, а взамін прочитати 10 книжок із обєднання.

Працює Замглайська селищна бібліотека з 12.00 до 18.00, вихідні: неділя і понеділок.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

/Files/images/Задеріївка.gif



/Files/images/Задеріївська бібліотека анімація.gif

Село Задеріївка знаходиться в мальовничому куточку українського Полісся. Це центр громади, до якої входять села: Кам’янка, Пізнопали, Плехтіївка, Суслівка. Колись давно, ще у 18 сторіччі на лівому березі Дніпра почали з'являтись перші двори і будівлі, які згодом стали селами.

Храмом духовності, місцем збереження книжкових скарбів, осередком цікавого спілкування і відкриття прекрасного є сільська бібліотека. Вже багато років завідуючою тут працює Атюшева Тетяна Станіславівна - людина виняткової працелюбності, творчого пошуку, яка здатна вкладати душу в улюблену справу.

Сільська бібліотека відкрита для кожного! Фонд книгозбірні нараховує 4736 примірників документів на різні вподобання та смаки. Бібліотека обслуговує 150 користувачів, котрим видається близько 3000 примірників документів за рік. Читачам приємно відвідувати її, адже тут панує дружня атмосфера, все чітко налагоджено, на своєму місці, і, водночас, просто, доступно. Це місце, де вас завжди раді бачити. І не спішіть думати, що в сільській бібліотеці, яка працює всього лише на 25% посадового окладу, ви не знайдете нічого цікавого!!! А от і ні! Саме сільська бібліотека стала місцем згуртування творчих, витончених, інтелігентних, хазяйновитих жінок всієї громади у жіночий клуб «Лада». Цей клуб діє з 2012 року. Учасниці клубу збираються в бібліотеці, щоб цікаво й змістовно провести свій вільний час, поділитися своїми секретами, відпочити. Для жінок учасниць клубу бібліотекар Т.С. Атюшева організовує та проводить вечори задушевної розмови, виставки-вернісажі, літературні світлиці, виставки-хобі (виробів майстринь громади), години інформації та інші.

/Files/images/Любецька селищна бібліотека.gif

/Files/images/Любецька бібліотека.gif

З незапам’ятних часів несе Україною свої могутні води сивий Дніпро.

На одному з його розлогих мальовничих берегів розкинулось древнє місто, яке своїм корінням сягає ще часів Київської Русі – ЛЮБЕЧ.

Небагато знайдеться в Україні місць, котрі могли б порівнятися з неповторною красоюю його ярів, річок, пагорбів, озер, боліт, печер та лісів.

Тут досі струменіє енергія слов’янської землі.

Справжньою скарбницею духовних цінностей, надбаних нашим народом протягом багатьох століть, їх берегинею є Любецька селищна бібліотека.

Бібліотека обслуговує жителів Любецької селищної ради, на території якої проживають близько 2000 осіб 1172 мешканці селища охоче користуються послугами бібліотеки. Книжковий фонд книгозбірні складає близько 28051 прим. науково-популярної, художньої, краєзнавчої, літератури. Протягом року користувачі відують бібліотеку приблизно 10 тис. разів, кількість книговидач складає близько 23566 тис. примірників на рік.

Справжніми гостинними господинями закладу, які завжди радо зустрічають відвідувачів є завідуюча Любецькою селищною бібліотекою Маринець Валентина Миколаївна та бібліотекар Водоп’янова Олена Володимирівна.

Бібліотека сьогодні це не лише інформаційний центр, а ще й центр дозвілля, центр спілкування. Саме Любецька с/бібліотека є таким безкоштовним закладом для мешканців своєї громади. В бібліотеці обладнані книжкові виставки, викладки тематичні полички на теми: «На цій землі лишаючи свій слід», «Щоб мирним бути кожному світанку» (До Дня захисника України); «Любов до свого народу і рідної мови він проніс через все своє життя» (До Шевченківських днів); «У здоровому тілі здоровий дух» (До всесвітнього дня здоров’я); «Пам’яті жити вічно» (До Дня Перемоги); «Їх подвиг безсмертний» (До дня визволення селища); «Конституція – основний закон України» ( До Дня Конституції) та інші. «Вони віддали молоде життя за честь свого народу» та багато інших. Проводяться бесіди, години духовності, мужності, історичної правди, літературні години, конкурси, вікторини до літературних, державних та народознавчих дат.

Любецька бібліотека працює в тісному контакті з Любецькою селищною радою, будинком культури, середньою школою та молодіжним центром.

/Files/images/Ловинська сільська бібліотека.gif

/Files/images/ЛОВИНЬ 1.gif

Стою на площі, наче на параді,

Вбираю в очі – вікна цілий світ...

Якщо Ви, люди, книзі серцем раді –

Заходьте на розраду, на привіт!

З мапи Ріпкинського району дивиться на світ великими зеленими очима чарівна зеленокоса мавка ЛОВИНЬ. Храмом духовності, місцем збереження книжкових скарбів, осередком цікавого спілкування і відкриття прекрасного є сільська бібліотека.

Бібліотека на селі - це чи не єдине місце, де кожен житель може реалізувати своє конституційне право на вільний, рівноправний доступ до найрізноманітнішої інформації.

Ловинська сільська бібліотека налічує в своїх фондах 4378 примірників художньої, науково-популярної, довідкової літератури. Щорічно бібліотеку відвідують близько 200 читачів, котрим видається 3388 примірників літератури на різні теми та смаки. В бібліотеці оформлений краєзнавчий куточок «ЛОВИНЬ – мій край чудовий», виставки-перегляди: «Люби і знай свій рідний край», «Мово моя колискова, ти у серці моєму живеш», «Великий Кобзар», «У моїм серці Україна», «Конституція – компас для суспільства», «В пам’яті нащадки навіки збережуть» та ін. Завідуюча бібліотекою Олена Віталіївна Примаченко організовує та проводить для своїх користувачів тематичні заходи до державних та народознавчих свят, ювілейних дат письменників, поетів, відомих громадських діячів України та світу, знайомить своїх користувачів з актуальними питаннями в економічному, політичному житті України, виховує у користувачів культуру читання, дбайливе ставлення до книг.

/Files/images/Олешня.gif

/Files/images/bloggif_571776ec30df7.gif

Олешнянська сільська бібліотека знаходиться в мальовничому селі Олешня. У селі проживає близько 800 чоловік, з них 533 є активними користувачами бібліотеки. Щороку їм видається понад 10000 примірників документів. Про затребуваність бібліотеки свідчить і кількість відвідувань – близько 3 тис. в рік. Фонд бібліотеки становить 8169 примірників.

Бібліотека являє собою центр громадської активності села. Тут панує приязнь і душевний затишок, доброзичливість і взаєморозуміння. Тут можна зазирнути в далеке минуле, чи, переступивши поріг сьогодення, поринути в далеке і невідоме майбутнє, а можна спочити, заглибившись у високий світ невмирущої класики. Бібліотека працює за таким девізом: «Кожному читачеві-його книгу, кожній книзі - її читача»

Сільська бібліотека – це своєрідний довідковий, інформаційний, культурний та освітній центр. Та виконувати усі ці функції було б дуже важко якби не співпраця з іншими організаціями та установами села. Серйозними та надійними партнерами сільської бібліотеки є Олешнянська сільська рада та загальноосвітня школа імені С.Ф.Русової. Завдяки сільській раді бібліотека отримує періодичні видання: «Пенсійний кур’єр», «Життя полісся», «Деснянська правда», «Чернігівський вісник», що дозволяє користувачам знайти більше інформації. Співпраця з ЗОШ дає змогу проводити більш змістовні масові заходи, використовувати різноманітні форми роботи.

Краєзнавча діяльність — одна із важливих сфер роботи бібліотеки. Допомогти молодому поколінню краще пізнати народні звичаї і традиції, виховувати любов і повагу до них. Необхідність зберегти і передати їх наступним поколінням – одна із головних місій бібліотек. Саме у бібліотеці підлітки мають можливість дізнатися про творчість митців краю, народних умільців. Щоб повніше розкрити багатство краєзнавчого фонду, представлено книжкову виставку «Тобі рідний краю, і честь, і любов», яка викликала неабиякий інтерес читачів. Зібрано теки – накопичувачі: «Кращі люди нашого села на сторінках преси», «Звичаї і традиції села: сиві і сучасні».

Одне з чільних місць у роботі бібліотеки посідає патріотичне виховання дітей, підлітків та молоді. Година історіїдо Дня Соборності України: «І оживе добра слава – слава України» , патріотична година до Дня пам’яті героїв Крут: «Подвиг українських юнаків під Крутами – символ національної честі», година пам’яті «Чорнобиль… Гіркота полину», «Ви навіки піднялися в небо мужні і сміливі вояки», тематичний перегляд літератури «Війною палала рідна земля», урок патріотичного виховання «Я стану твоїм захисником, Україно!»

Проводяться заходи з нагоди відзначення державних свят. Урок державності «Конституція – паспорт держави »; історичний екскурс «Українська національна символіка: прапорові барви України».

Ведеться робота по вивченню історичного минулого нашої країни. Враховуючи зростаючий інтерес молоді до історичної тематики, особливо до вивчення історії України, бібліотека розкриває наявність у фонді документів історичного змісту через книжкові полиці “Україна: поступ століть”, “Сторінки історії запорізького козацтва”, “Гетьмани України”, “Жінки в історії України”, “Україна і сьогодення”.

Велику увагу приділяє Олешнянська бібліотека організації обслуговування різних груп населення. Серед них пріоритетними є такі групи користувачів як ветерани Другої Світової війни, багатодітні сім’ї, люди похилого віку, діти-інваліди. Для цих категорій користувачів передбачено кожної п’ятниці обслуговування на дому.

Бібліотека щорічно бере активну участь у проведенні Дня села, який проводиться спільно з сільською радою, школою - збирає та представляє на ярмарку роботи вишивальниць, майстринь бісеру, майстрів гончарних виробів, надає матеріали для розробки сценарію, допомагає в оформленні виставки-ярмарку.

Всі ці заходи сприяють активізації відродження бібліотеки, пробуджують інтерес до читання.

Кiлькiсть переглядiв: 691