• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотечні заходи

Міс БІБЛІОЛІТО - 2019

/Files/images/67876316_670678923405841_4383178429541908480_n.jpg

От і перший день останнього літнього місяця, коли навкруг яскраво пригріває сонечко, буяє зелень, квітують яскраві квіти. А до нас, в читальний зал районної бібліотеки для дорослих, завітали найчарівніші квіточки нашого селища. Це учасниці конкурсу юності і краси «Міс бібліоліто» - 2019.
Бібліотекарі влаштували для них та всіх, хто прийшов їх підтримати, справжнє свято. Ведуча, бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська, привітала всіх присутніх такими словами:
«Добрий день, дорогі хлопчики і дівчатка, а також їх мами і татка, а також і бабусі і братики й сестрички. Розпочинаємо наше свято!
Під звуки музики до залу входять учасниці конкурсу краси. І свято почалося!
Одного разу Коко Шанель, обираючи моделей для показу своєї колекції одягу, сказала: «Найкраща модель повинна з каструлею на голові пройти так, ніби це найкращий і наймодніший капелюшок!» Отже наші учасниці також показали свою пластику рухів, вміння гарно ходити і позувати перед камерами під час конкурсу «Дефіле».
Свою майстерність декламувати вірші дівчатка показали під час конкурсу декламування. У конкурсі «У хаті, як у віночку» учасницям необхідно було «причепурити піч». Всі одержали малюнки печі. Завданням учасниць було розмалювати їх, прикрасити візерунками. І з цим конкурсом дівчата впорались пречудово!
Звичайно, в усі часи окрасою жінки-українки була хустка. Хустку за старовинним звичаєм дарувала наречена своєму коханому під час сватання. Тож хустка в українців має дуже важливе значення. І під час конкурсу «Пов’яжи хустку» наші красуні проявили дива винахідливості.
Кажуть, що жінка з нічого може зробити капелюшок, салатик і скандал. Ой, неправда, скажу я вам! От наші учасниці із того, що було під рукою (а саме з бубликів) зробили ще й собі намиста!
В усі часи окрасою жінки, дівчини в Україні вважалася коса. У конкурсі «Коса – дівоча краса» учасниці показали, що вони вміють і доглядати за волоссям, і заплітати косу.
Наші красунечки показали, що вони не лише дуже вродливі, а й розумні. Вони давали правильні й дотепні відповіді на запитання конкурсу «Ерудит» і проявили чудові знання і в історії, і в географії, і в народознавстві. А також на мить уявили себе дизайнерами жіночого одягу і за хвилину розробили чудові моделі вечірніх суконь.
Всі конкурси супроводжувались запальними українськими мелодіями. А щоб друзі і родичі, котрі прийшли підтримати конкурсанток не нудьгували, ведуча проводила з ними також цікаві вікторини: «Закінчи прислів’я», «Відгадай загадку» та інші. Активні, веселі й кмітливі глядачі отримали солодощі.
І ось вона довго очікувана мить! Заради якої всі хвилювання. Буря емоцій, море почуттів, захоплень - мить оголошення переможців! Треба одразу ж сказати, що без титулу не лишилась жодна з учасниць, бо всі вони і гарні, і дотепні, і кмітливі, і хазяйновиті, і най-най-кращі! Кожна з учасниць отримала диплом, у якому прописаний титул: Вікторія Савчинська (« Міс Гл. Симпатій»), Альона Чумаченко («Міс Ерудиція»), Євгенія Хрол («Міс Скромність»), Софійка Мартинович («Міс Грація»), а корону переможниці та титул «Міс бібліоліто»-2019 отримала Ілона Шульга. Ми щиро вітаємо переможницю!
І завершила наше свято краси ведуча такими словами:
Спасибі вам і щирий всім уклін.
Живіть багато, будьте всі здорові!
Будьте завжди такі ж ніжні, гарні, милі,
Щоб вам радість і щастя, й любов
Вишиваним цвіли рушником.

ХРЕЩЕННЯ РУСІ: ВІДГОМІН ДАЛЕКИХ ПОДІЙ

(година духовного спілкування)

/Files/images/67538935_666958630444537_3060887964813885440_n.jpg

/Files/images/67803465_666958073777926_7854890942614994944_n.jpg

Одним з найбільш шанованих нашим народом свят є свято Хрещення Київської Русі, яке відзначається 28 липня в день Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого – Хрестителя Київської Русі.
Важко переоцінити той значний внесок Християнської релігії в розвиток Київської Русі, а згодом і Української держави. Адже до ІХ ст. на території сучасної України не було абетки. Перші написані літери древнім слов’янам принесли просвітителі та проповідники християнства Кирило і Мефодій. Саме з утвердженням християнства почали будуватись храми, непролазні лісові хащі та пустинні землі освоюватись монастирями, а при храмах та монастирях створюватись перші на Русі бібліотеки. Тож сучасні бібліотеки не стоять осторонь цього великого свята.
В читальному залі Ріпкинської районної бібліотеки для дорослих відбулася година духовного спілкування «Хрещення Русі: відгомін далеких подій», на яку завітав Благочинний Ріпкинського району, настоятель Свято-Миколіївського храму смт. Ріпки, митрофорний протоієрей о. Іоанн Голоботовський. Він люб’язно погодився відповісти на питання наших користувачів.
Про історичні події, котрі передували запровадженню християнства на території Київської Русі розповіла завідуюча районним історико-краєзнавчим музеєм Оксана Захарова-Заборовська.
Багато століть спливло з часу Руських князів, походів, ратних битв і завоювань. Історичні факти переплелися з легендами та билинами, древніми літописами, які збереглися в бібліотеках. Одна з таких знаменитих пам’яток – «Повість временних літ». В ній у віршованій формі відображено історію Київської Русі від заснування Києва, яке пророчив святий апостол Андрій Первозванний, встановивши хреста на кручах над Дніпром, до хрещення руського народу Київським князем Володимиром Великим. Цю пам’ятку історії і культури наших пращурів представила присутнім бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська. Учасники заходу також переглянули відеоролик «Сказання про хрещення Русі».
Ведуча Алевтина Жагловська на завершення заходу звернулася до присутніх з такими словами:
«Дай же нам, Боже, до Тебе молитися,
Дай із собою і світом змиритися.
Дай нам зцілитися справжньою вірою
І не лукавити, кажучи «вірую».
Ми щиро вдячні всім нашим добрим друзям і користувачам за те, що вони, відклавши всі свої важливі справи, завітали на наш захід.
Божої всім благодаті, миру і злагоди в нашому загальному домі, що зветься Україна.

І до нових зустрічей!

/Files/images/66898407_662210450919355_7985384276839366656_n.jpg

З нами грай і здоровим виростай

На зеленій галявині біля бібліотеки відбулося свято сильних, кмітливих, веселих та спритних юних читачів, які завітали на літературно-спортивні розваги « З нами грай і здоровим виростай!»
Почалась розважальна програма в читальній залі бібліотеки для дорослих. Ведуча, Алевтина Жагловська, привітала всіх учасників цього заходу словами:
Добрий день вам усім!
Знайомим і незнайомим!
Дорослим і малим!
Запрошую всіх на спортивне свято!

У хлопців наших характер спортивний,
Вони чемпіони майбутні у нас.
І спритні, і дужі, і сильні…
У наших дівчаток характер не гірший
Вони відставати не звикли від інших.

Отож обіцяю, що не буде ніхто сумувати.
Всіх я кличу разом з нами участь у конкурсах взяти.

Діти охоче відповідали на запитання інтелектуального конкурсу «Загадки про здоров’я», вікторини « Все про спорт ». Далі розваги відбувалися на свіжому повітрі. Всі охочі взяти участь у спортивних змаганнях поділилися на дві команди і дружно перемістилися на мальовничу галявину біля бібліотеки. Команди показали дива спритності, взявши участь у конкурсах: «Снайпери», «Естафета з обручами», «Забий гол», «Хокей на траві», «Стрибунці», «Біг з перешкодами», «Дружна сімейка» та ін. Діти дружно підтримували гучними вигуками й оплесками гравців команд.
Набігалися, настрибалися, аж потомилися! Ведуча нагородила всіх учасників розваг призами і побажала:
«Живіть щасливо і багато,
Любов до спорту бережіть
І хай цей вогник запальний
Ніколи не згасає у ваших серцях.

/Files/images/svyato_kupala_v_bblotets/IMG_1200.JPG

Зорі купальської ночі сяють крізь призму століть

Свято Івана Купала — це легенди, історія і наші сподівання. З глибини віків воно прийшло до нас, свято тепла, буяючої зелені, молодості та кохання, в якому тисячоліттями сплелись релігія, прадавні міфи і кохання, язичництво і християнство. Міцно воно тримається в побуті народу і передається із року в рік, із роду і до роду.

Згадати українські народні традиції та взяти участь у купальських дійствах в читальному залі Ріпкинської районної бібліотеки зібралися різні покоління читачів від дорослих до найменших, котрі ще в майбутньому теж стануть користувачами бібліотеки, на народознавчий віночок «Зорі купальської ночі сяють крізь барви століть». Бібліотекарі підготували виставку купальських трав «Купальське диво – квітка чарівна», на якій були представлені «магічні» купальські трави та квіти, а також література про лікарські рослини, на сторінках якої можна дізнатися про магічні лікувальні властивості рослин, а також, як їх використовувати і в лікуванні, і в косметології, коли збирати і як їх зберігати та ще багато цікавого.

А далі всі поринули у мандрівку часом, щоб познайомитись з купальськими обрядами, звичаями, традиціями та прикметами. Учасники заходу із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов’язані зі святом, а також доповнювали розповідь власними знаннями.

Справжні дива творчої уяви та фантазії діти проявили під час конкурсів «Пов’яжу стрічку у віночок», «Купальська вода», «Водяник» та багато інших. Але найбільше захопленя у молоді, особливо дівчаток, визвав майстер-клас із плетіння купальських віночків, які є одвічним символом овіяного легендами свята Івана Купала. Бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська розкрила секрети плетіння вінків, адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, «знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає та волосся береже. Запашні квіти, заполонили читальну залу. Дівчатка дружньо взялися до плетіння вінків. Протягом години наші красуні чаклували над своїми виробами і в них все вдалося! Радості не було меж. Далі кожна хотіла сфотографуватися на згадку у купальському віночку. Приміряли на себе віночки і найменшенькі наші учасники.

На заході звучали українські народні пісні купальського циклу та сучасні пісні про Україну.

Гарний настрій та доброзичлива атмосфера зробили свято незабутнім та яскравим.

/Files/images/жінки_12_03_19_3.jpg

Жінки, знайте свої права!

12 березня на базі Ріпкинської районної бібліотеки відбувся круглий стіл «Жінки, знайте свої права!», на якому жінки - керівники та представниці управлінь, відділів районної державної адміністрації, районних організацій, сільські, селищні голови, секретарі сільських, селищних рад говорили про реалізацію прав та інтересів сучасної української жінки .

Відкрила та вела засідання заступник голови РДА Світлана Тризна.

Захід проводиться в рамках регіональної інформаційно-просвітницької акції «Жінки – знайте свої права». Засновниками акції є обласна організація Спілки жінок України, Федерація профспілкових організацій за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Акція проходить щороку в лютому-березні на виконання законів України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про протидію торгівлі людьми».

Основна мета заходу – активізація роботи щодо підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості щодо шляхів попередження та інструментів протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження та зупинення усіх форм насильства стосовно жінок і дітей, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.

Заступник голови райдержадміністрації Світлана Тризна наголосила на необхідності формування ефективної державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

- Жінка в сучасному світі поєднує багато соціальних ролей. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні дбати, щоб економічні, юридичні, соціальні та інші права жінки не порушувалися, - звернулася вона до учасників зібрання.

Учасники "круглого столу" обговорили питання монетизації субсидій та урядового проекту "Муніципальна няня", надання первинної медико-санітарної допомоги населенню, насильства в сім’ї, як захистити себе та родину, вчасного виконання рішення суду та уникнення зайвих обмежень, створення патронатних сімей.

Також присутні переглянули відеролики про насильство.

Для учасників круглого столу і відвідувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка «Я – жінка і я маю право».

/Files/images/IMG_0745.JPG

КОХАННЯ – ЗІТХАННЯ

Конкурсно-розважальна програма

Любове, скільки літ тобі? Адже ти зовсім юна, Хвилююча й така зваблива. Ти – вічна, ти для всіх – весна, Ти, мовби птах, несміла й полохлива. Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. В усі часи воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, які уславлюють кохання і закоханих. Найромантичнішим святом є – День Святого Валентина. Відзначаємо ми його 14 лютого. І хоч на вулиці ще зимно й холодно, та цього дня навіть повітря сповнене романтикою, ніжністю і любов’ю. Амури заклопотано поспішають допомогти поєднатися парам, які ще не встигли до цього дня зустрітися. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серцях людей і подарувати їм відчуття весни. Отож, 14 лютого, на День всіх закоханих, Ріпкинська районна бібліотека для дорослих гостинно відчинила свої двері для учасників конкурсно-розважальної програми «Кохання-зітхання». Активними учасниками цього заходу стали учні 10 класу Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2. Ведуча, бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська, під звуки ліричної музики читала вірші українських та зарубіжних поетів про кохання, розповіла присутнім, чому саме в усьому світі вшановують Святого Валентина, провела з учнями цікавий інтелектуальний конкурс «Розминку». Далі хлопці читали ліричні вірші дівчатам, дівчата годували хлопців з ложечки, при цьому ложечку треба було тримати губами. В конкурсі валентинок хлопці написали гарні поетичні рядки-привітання дівчатам. А яке ж свято без українських традиційних вечорниць?! Під час конкурсу «Поспішаємо на вечорниці» парам зі зв’язаними ногами необхідно було чимшвидше подолати відстань уздовж читального залу. Чи уявляє в наш час хоч одна дівчина чи жінка будь-яке свято без вечірньої сукні? Мабуть ні. Отож перед хлопцями стояло непросте завдання «пошити» дамі вечірню сукню. Наші кутюр’є завзято взялись за справу! І ось сукні готові. Дівчатка-моделі представили їх широкому загалу. А на закінчення програми були «Танці». І не прості танці, а конкурсні. Із гумовими кульками. Під наростаючий темп музики кульки не повинні були ні впасти додолу, ні луснути. Присутні на заході друзі та однокласники підтримували конкурсантів дружними оплесками. Пара переможців отримали сувеніри, а пара, яка тільки трохи поступилася їм, солодощі. Під час заходу Алевтина Жагловська представила присутнім книжкову виставку «Над світом панує любов», на якій представлені кращі твори вітчизняних та зарубіжних письменників про вічне й таємниче почуття – кохання.

/Files/images/VipTalisman3.jpg

Їх, юних сміливців, лиш жменька була із серцем зі сталі і духом з граніту

29 січня наша країна відзначає День пам’яті героїв Крут. Саме цього дня біля чотирьох сотень безстрашних юнаків, справжніх патріотів молодої Української держави, стали на бій з шеститисячним військом радянської Росії біля невеличкої станції Крути. Вони майже всі загинули, але закрили собою дорогу на Київ і затримали ворога на два дні.

В читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбулась година історії «Їх, юних сміливців лиш жменька була, із серцем зі сталі і духом з граніту», приурочена цій трагічній і разом з тим героїчній даті в історії нашої держави.

Ведуча, бібліотекар Алевтина Жагловська, розповіла присутнім на заході учням старших класів Ріпкинської ЗОШ – І-ІІІ ст. №2 про події тих далеких буремних років, читала вірші відомих українських поетів, присвячені героям Крут . Детальніше про те, як розвивалися події на полі бою під Крутами, якої фатальної помилки припустилися юнаки, котра коштувала їм життя, яке значення для України мала ця, кров’ю здобута, затримка ворога розповіла завідуюча районним історико-краєзнавчим музеєм Оксана Захарова-Заборовська.

Наприкінці заходу Алевтина Жагловська ознайомила присутніх з виставкою літератури «Їх оплакують роси у лузі».

/Files/images/VipTalisman2.jpg

Моя соборна Україна знов зустрічає новий день

22 січня в читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбулась патріотична година «Моя соборна Україна знов зустрічає новий день», приурочена до Дня Соборності України.

На захід завітали учні старших класів Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Ведуча заходу, бібліотекар Алевтина Жагловська, читала патріотичні вірші про Україну, розповіла учням про події сторічної давнини, коли на майдані біля Софіївського собору в Києві було підписано та проголошено Акт злуки Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) та Української Народної Республіки (УНР).

Детальніше про події на площі Київської Софії 22 січня 1919 року, як відбувалось воз’єднання українських земель розповіла завідуюча районним історико-краєзнавчим музеєм Оксана Захарова-Заборовська.

Бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Соборність народу під прапором волі», привітала всіх із святом Соборності України та побажала молодому поколінню любити свою країну, землю, де народилися й зросли, старанно вчитися, щоб здобуті знання використати для розбудови єдиної, міцної, вільної і заможної України.

/Files/images/DSC_1554.JPG

ХРАМ НАУКИ І ДОБРА

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, 28 вересня, читальний зал районної бібліотеки для дорослих був переповнений гостями. Тут відбувся урочистий захід «Храм науки і добра».

Привітати бібліотечну родину Ріпкинщини прийшли керівники району – перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Андрушко, заступник голови районної ради Світлана Ткаченко, а також начальник відділу культури і туризму РДА Іван Атрощенко, друзі та вдячні читачі, користувачі бібліотек, в тому числі і діти, ветерани бібліотечної справи. Адже свято книги – це не тільки свято бібліотекарів. Це свято всіх, хто любить і шанує книгу. І цього року відзначали бібліотекарі не лише своє професійне свято, а й 70-річчя з часу створення в районі дитячої бібліотеки.

Теплі привітання й найкращі побажання бібліотечній громаді Ріпкинщини, високо оцінивши їх внесок у культурний розвиток району, адресували у виступах перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Андрушко, заступник голови районної ради Світлана Ткаченко.

Вони подякували бібліотекарям за наполегливу творчу працю, за те, що зберігають знання та культурну спадщину району і держави. Навіть в наш бурхливий час новітніх інформаційних технологій, коли конкуренцію бібліотеці створює інтернет, книга відіграє важливу роль та місію в суспільстві. Книги були і будуть ядром бібліотеки. Ставлення до книги є мірилом цивілізованості, інтелектуального здоров’я нації, зазначалось на заході. До слів на адресу бібліотекарів приєднався начальник відділу культури і туризму РДА Іван Атрощенко. Виступаючі побажали бібліотечним працівникам здоров’я, щастя, нових ідей, професійного зростання, а також вручили почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток бібліотечної справи та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Наталії Пужанській – завідуючій Замглайською селищною бібліотекою, яка зайняла І місце в обласному рейтинг-конкурсі «Краща сільська бібліотека - 2017» та Тетяні Атрощенко – бібліотекарю районної бібліотеки для дітей. Нагородами відділу культури і туризму РДА були відзначені методист районної бібліотеки для дорослих Ганна Гуза, завідуюча Голубицькою сільською бібліотекою Тетяна Блоха, ветерани бібліотечної справи району Ольга Герасименко, Галина Полосьмак. Теплі слова звучали й від активних юних користувачів бібліотеки, яких теж відзначили. А музичні привітання подарували присутнім учениця Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Ангеліна Клесун, наймолодший читач Кароліна Ширай та художній керівник районного будинку культури Альона Ширай.

/Files/images/звільнення.jpg

СЕРЕД СВЯТКОВИХ НАШИХ ДАТ Є ДАТА ЗВІЛЬНЕННЯ РАЙОНУ

У кожнім кроці й поступі нащадків
Славетні й ратні подвиги дідів.
Збираємось у вересні на згадку
Про звільнення району від катів.

Напередодні Дня вигнання з Ріпкинщини нацистських окупантів в Ріпкинській районній бібліотеці для дорослих спільно з районним історико-краєзнавчим музеєм відбулась патріотична година «Серед святкових наших дат є дата звільнення району», під час якої ведуча, бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська розповіла учням про тяготи воєнного лихоліття, котрі випали на долю мешканців нашого району і всієї України, провела бібліографічний огляд літератури письменників, поетів, які боролися з загарбниками на фронтах та побачене й пережите під час боїв описали в своїх творах, читала вірші українських поетів про війну: Володимира Сосюри, Андрія Малишка, Ліни Костенко, Леоніда Горлача та інших.
Учасники заходу, учні старших класів Ріпкинської ЗОШ №2, ознайомились з книжковою виставкою «Коли горів мій край вогнем», обладнаною в читальному залі. На виставці були представлені матеріали про наш край в роки окупації, партизанські загони, котрі діяли на території нашого району, тощо.
Далі захід продовжився в районному історико-краєзнавчому музеї, де завідуюча музеєм Оксана Захарова-Заборовська провела змістовну й цікаву екскурсію по даній темі.

/Files/images/40099125_486460075161061_6072893287629324288_n.jpg

ТОБІ, УКРАЇНО, ПІСНІ ЛЕБЕДИНІ,
ТОБІ НАШЕ СЕРЦЕ І НАША ЛЮБОВ

Літературно-музична композиція до Дня Незалежності України.

З Днем народження, моя державо,
З святом тебе добрим і святим.
Нехай лине завжди тільки добра слава
Про мою країну звідусіль.

22 серпня в читальному залі районної бібліотеки для дорослих була проведена літературно-музична композиція «Тобі, Україно, пісні лебедині, тобі наше серце і наша любов», присвячена 27-й річниці Незалежності України.
«Краю мій рідний, земля колискова: із садками вишневими і солов’ями співучими, вербами кучерявими і джерелами чистими, дорогами тополиними і лелеками білокрилими. Це все Україна! І як її не любити!»- такими словами розпочала захід ведуча Алевтина Жагловська. Вона читала прекрасні вірші про Україну Т.Г. Шевченка, В. Симоненка, Л. Костенко та ін.
Шлях до державності України був довгим і тернистим. Протягом віків її намагалися знищити, зламати її волю, викорінити її мову, стерти пам’ять про її минуле. Наша держава ще дуже молода. Лише 27 років. Навіть з погляду людського віку це дуже мало, а з погляду вічності й поготів. А скільки всього сталося в житті нашої країни за цей час! Разом з завідуючою районним історико-краєзнавчим музеєм Оксаною Захаровою-Заборовською присутні на заході здійснили невеличкий екскурс у ті недалекі роки, коли наша країна таки виборола свою омріяну волю і як поступово розвивалася, кріпла, набувала сили і міці. Оксана Володимирівна розповіла і про події Майдану, про Небесну Сотню, бойові дії за цілісність держави на сході України. Хвилиною мовчання вшанували присутні світлу пам’ять тих, хто віддав свої життя за світле майбутнє Батьківщини.
Під час заходу звучали патріотичні пісні про Україну. В читальному залі також оформлена розгорнута книжково-іллюстративна виставка «Є найсвятіше слово на землі: одне, високе, світле – Україна!», на якій представлені матеріали про Україну, її державні символи, Конституцію, художні твори про героїчне минуле нашого народу.
На закінчення заходу бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська привітала всіх зі святом такими рядками:
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина.
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна

Кiлькiсть переглядiв: 1438