• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотечні заходи

/Files/images/DSC_1554.JPG

ХРАМ НАУКИ І ДОБРА

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, 28 вересня, читальний зал районної бібліотеки для дорослих був переповнений гостями. Тут відбувся урочистий захід «Храм науки і добра».

Привітати бібліотечну родину Ріпкинщини прийшли керівники району – перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Андрушко, заступник голови районної ради Світлана Ткаченко, а також начальник відділу культури і туризму РДА Іван Атрощенко, друзі та вдячні читачі, користувачі бібліотек, в тому числі і діти, ветерани бібліотечної справи. Адже свято книги – це не тільки свято бібліотекарів. Це свято всіх, хто любить і шанує книгу. І цього року відзначали бібліотекарі не лише своє професійне свято, а й 70-річчя з часу створення в районі дитячої бібліотеки.

Теплі привітання й найкращі побажання бібліотечній громаді Ріпкинщини, високо оцінивши їх внесок у культурний розвиток району, адресували у виступах перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Андрушко, заступник голови районної ради Світлана Ткаченко.

Вони подякували бібліотекарям за наполегливу творчу працю, за те, що зберігають знання та культурну спадщину району і держави. Навіть в наш бурхливий час новітніх інформаційних технологій, коли конкуренцію бібліотеці створює інтернет, книга відіграє важливу роль та місію в суспільстві. Книги були і будуть ядром бібліотеки. Ставлення до книги є мірилом цивілізованості, інтелектуального здоров’я нації, зазначалось на заході. До слів на адресу бібліотекарів приєднався начальник відділу культури і туризму РДА Іван Атрощенко. Виступаючі побажали бібліотечним працівникам здоров’я, щастя, нових ідей, професійного зростання, а також вручили почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток бібліотечної справи та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Наталії Пужанській – завідуючій Замглайською селищною бібліотекою, яка зайняла І місце в обласному рейтинг-конкурсі «Краща сільська бібліотека - 2017» та Тетяні Атрощенко – бібліотекарю районної бібліотеки для дітей. Нагородами відділу культури і туризму РДА були відзначені методист районної бібліотеки для дорослих Ганна Гуза, завідуюча Голубицькою сільською бібліотекою Тетяна Блоха, ветерани бібліотечної справи району Ольга Герасименко, Галина Полосьмак. Теплі слова звучали й від активних юних користувачів бібліотеки, яких теж відзначили. А музичні привітання подарували присутнім учениця Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Ангеліна Клесун, наймолодший читач Кароліна Ширай та художній керівник районного будинку культури Альона Ширай.

/Files/images/звільнення.jpg

СЕРЕД СВЯТКОВИХ НАШИХ ДАТ Є ДАТА ЗВІЛЬНЕННЯ РАЙОНУ

У кожнім кроці й поступі нащадків
Славетні й ратні подвиги дідів.
Збираємось у вересні на згадку
Про звільнення району від катів.

Напередодні Дня вигнання з Ріпкинщини нацистських окупантів в Ріпкинській районній бібліотеці для дорослих спільно з районним історико-краєзнавчим музеєм відбулась патріотична година «Серед святкових наших дат є дата звільнення району», під час якої ведуча, бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська розповіла учням про тяготи воєнного лихоліття, котрі випали на долю мешканців нашого району і всієї України, провела бібліографічний огляд літератури письменників, поетів, які боролися з загарбниками на фронтах та побачене й пережите під час боїв описали в своїх творах, читала вірші українських поетів про війну: Володимира Сосюри, Андрія Малишка, Ліни Костенко, Леоніда Горлача та інших.
Учасники заходу, учні старших класів Ріпкинської ЗОШ №2, ознайомились з книжковою виставкою «Коли горів мій край вогнем», обладнаною в читальному залі. На виставці були представлені матеріали про наш край в роки окупації, партизанські загони, котрі діяли на території нашого району, тощо.
Далі захід продовжився в районному історико-краєзнавчому музеї, де завідуюча музеєм Оксана Захарова-Заборовська провела змістовну й цікаву екскурсію по даній темі.

/Files/images/40099125_486460075161061_6072893287629324288_n.jpg

ТОБІ, УКРАЇНО, ПІСНІ ЛЕБЕДИНІ,
ТОБІ НАШЕ СЕРЦЕ І НАША ЛЮБОВ

Літературно-музична композиція до Дня Незалежності України.

З Днем народження, моя державо,
З святом тебе добрим і святим.
Нехай лине завжди тільки добра слава
Про мою країну звідусіль.

22 серпня в читальному залі районної бібліотеки для дорослих була проведена літературно-музична композиція «Тобі, Україно, пісні лебедині, тобі наше серце і наша любов», присвячена 27-й річниці Незалежності України.
«Краю мій рідний, земля колискова: із садками вишневими і солов’ями співучими, вербами кучерявими і джерелами чистими, дорогами тополиними і лелеками білокрилими. Це все Україна! І як її не любити!»- такими словами розпочала захід ведуча Алевтина Жагловська. Вона читала прекрасні вірші про Україну Т.Г. Шевченка, В. Симоненка, Л. Костенко та ін.
Шлях до державності України був довгим і тернистим. Протягом віків її намагалися знищити, зламати її волю, викорінити її мову, стерти пам’ять про її минуле. Наша держава ще дуже молода. Лише 27 років. Навіть з погляду людського віку це дуже мало, а з погляду вічності й поготів. А скільки всього сталося в житті нашої країни за цей час! Разом з завідуючою районним історико-краєзнавчим музеєм Оксаною Захаровою-Заборовською присутні на заході здійснили невеличкий екскурс у ті недалекі роки, коли наша країна таки виборола свою омріяну волю і як поступово розвивалася, кріпла, набувала сили і міці. Оксана Володимирівна розповіла і про події Майдану, про Небесну Сотню, бойові дії за цілісність держави на сході України. Хвилиною мовчання вшанували присутні світлу пам’ять тих, хто віддав свої життя за світле майбутнє Батьківщини.
Під час заходу звучали патріотичні пісні про Україну. В читальному залі також оформлена розгорнута книжково-іллюстративна виставка «Є найсвятіше слово на землі: одне, високе, світле – Україна!», на якій представлені матеріали про Україну, її державні символи, Конституцію, художні твори про героїчне минуле нашого народу.
На закінчення заходу бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська привітала всіх зі святом такими рядками:
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина.
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна

/Files/images/спас.jpg

ПРИЙШОВ СПАС –

ЙДЕ ВЖЕ ЛІТЕЧКО ВІД НАС

17 серпня в районній бібліотеці для дорослих був проведений народознавчий віночок «Прийшов Спас – готуй рукавички про запас».

От і Спас. Йде вже літечко від нас.
Та всього залишив Спас
Добрим людям про запас:
Мед, як сонце, золотий,
Дух від яблук запашний.
Мак, волошки, чорнобривці –
Все на Спаса пригодиться!

Такими словами відкрила захід ведуча бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська. У наш народознавчий віночок були вплетені кілька народних свят. Перше з цих свят – свято Маковія. Ведуча розповіла про виникнення свята, про традиції та обряди, що супроводжують цей день. Далі мова йшла про ще один Спас – Яблучний або Преображення Господнє. Бібліотекар ознайомила присутніх з легендами, пов’язаними з цим святом. Також звучали дуже зворушливі вірші про літо, яблука. Як освячували і як потім вживали освячені трави і плоди – про все це присутні дізналися у народознавчому віночку. Третій Спас – Горіховий (по лісах всюди в цю пору дозрівали горіхи). А ще о цій порі в Україні відбувались полотняні ярмарки, на яких продавали як вироби з полотна (сорочки, рушники, скатертини, тощо), так і сувої полотна тому в народі йому ще дали назву Полотняний Спас.
Далі присутні на заході взяли участь у народознавчому лото, присвячене українським народним традиціям. В читальному залі була оформлена святкова виставка «Прийшов Спас – готуй рукавички про запас», на якій були представлені квіти і плоди, які святять на ці свята в церкві.

/Files/images/Великдень.jpg

«Веселково на Великдень сонце виграє»


(народознавча вітальня)

Великодні дні настали –
Люди чисті серцем стали.
Радості, тепла, любові
Хай прибуде в вашім домі!
Святкуйте Великдень в родинному колі.
Христос воскрес! Христос воскрес!

Напередодні свята світлого Христового Воскресіння працівниками районної бібліотеки для дорослих була підготовлена та проведена народознавча вітальня «Веселково на Великдень сонце виграє». Захід пройшов у Ріпкинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 для учнів старших класів.
Христос воскрес! Вітають одне одного люди в цей радісний весняний день, святкуючи початок нового життя для всього християнського світу, торжество життя над смертю, віри, надії, любові.
Ведуча бібліотекар читального залу районної бібліотеки для дорослих Алевтина Жагловська розповіла історії життя Ісуса Христа, про його розп’яття та воскресіння.
Невід’ємним символом Великодня є яйце – символ нового життя.
Яєчко розмальоване, барвисте,
Ним тішиться і старець, і дитя,
Творіння людських рук – святе і чисте,
Маленький символ нашого життя.
Ведуча розповіла, які бувають види крашанок, про природні барвники, котрими колись наші прабабусі фарбували яйця. Ознайомила учнів з народними іграми, пов’язаними із крашанками. На завершення заходу бібліотекар провела народознавчу вікторину по цій темі та ознайомила учнів з книжковою виставкою «Йде великдень по землі величаво і прекрасно».

/Files/images/cemnar/семінар.jpg

«Сільська бібліотека – шлях від традиційної книгозбірні до центру інформації»

Саме на таку тему у Ріпкинській районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району з метою формування у користувачів бібліотек загальнолюдських якостей, високої патріотичної свідомості та міцної громадянської позиції.
Розпочався семінар із приємної події. Замглайська селищна бібліотека (завідуюча Пужанська Наталія Михайлівна) здобула перемогу у обласному рейтинг-конкурсі «Краща бібліотека року-2017», отримавши нагороду – принтер, який так необхідний в наш час у роботі. Наталія Михайлівна, яка докладає чималих зусиль, аби її бібліотека була бажаним місцем відпочинку, сучасним необхідним інформаційним центром громади презентувала свою бібліотеку, розповіла присутнім про свою роботу, а потім приймала теплі привітання від колег.
Директор Ріпкинської районної бібліотеки Лук’яшко Н.М.
ознайомила присутніх з розвитком бібліотечної галузі в умовах створення громад, змінами в бібліотечному законодавстві. Методист Гуза Г.Л. виступила з доповіддю «Бібліотека і читач: історичні аспекти взаємодії та сучасні форми комунікації». Про приорітетні напрямки роботи з дітьми розповіла директор районної бібліотеки для дітей Хрол Л.М.
Надалі семінар був присвячений проблематиці впровадження в бібліотечних закладах району «Універсальної Десяткової Класифікації».
22 березня 2017 р. уряд ухвалив постанову "Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації", з метою систематизації видавничої продукції відповідно до міжнародної класифікаційної системи. До цього часу в Україні паралельно використовувалися дві класифікаційні системи: Універсальна десяткова класифікація (УДК) та Бібліотечно-бібліографічна класифікація (ББК), розроблена у 60-х роках минулого століття. УДК - міжнародна класифікаційна система, яку застосовують понад 130 країн світу.
Були надані методичні консультації з питань переведення на УДК Книг сумарного обліку бібліотечного фонду ( методист ІІ категорії Повозник Н.М.), ведення облікової документації роботи бібліотеки згідно таблиць УДК, розстановки та перешифрування літератури (методист І категорії Гуза Г. Л.), про особливості шифрування і розстановки літератури для дітей (директор районної бібліотеки для дітей Хрол Л.М.)
Під час ділового спілкування відбулось жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.
Учасники семінару почерпнули багато корисної інформації і залишились задоволеними від дискусій, порад і спілкування.
Ріпкинська районна бібліотека для дорослих, як методичний центр і надалі планує проведення подібних занять з підвищення кваліфікації з метою формування у працівників бібліотек спеціальних професійних знань.

/Files/images/поезія.jpg

ПОЕЗІЯ – СЛОВО. ПОЕЗІЯ – ПІСНЯ.
ПОЕЗІЯ – ВІЛЬНА ДУША
(Година поезії)

«Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі»
(Ліна Костенко)

Поезія. Таке коротке і таке змістовне слово. Воно і втішить, і пригорне, і приголубить. З поезією стає легше на душі». – говорила поетеса Ліна Костенко, яку вважають найправдивішою поетесою сучасності. Поезія покликана хвилювати людину, давати насолоду, збагачувати духовність.
Напередодні Всесвітнього дня поезії в Ріпкинській гімназії відбулась година поезії «Поезія – слово. Поезія – пісня. Поезія – вільна душа», підготовлена та проведена бібліотекарем районної бібліотеки для дорослих Алевтиною Жагловською.
Під час заходу учні дізналися, яка ж буває поезія. Година складалася з 4 зупинок. На першій зупинці йшла мова про ліричну поезію й мала назву «Магія кохання». Це почуття, вічне, як саме життя, описане в поезіях і класиків, і сучасних поетів. Ведуча читала ліричні твори Лесі Українки, Т.Г. Шевченка, а також наших земляків Сергія Коноваленка та Любові Довбенко.
Слідуюча зупинка називалася «Рідна мати моя». Щедрою є Муза до поетів, котрі створюють світлий образ Матері – найдорожчої на землі людини. Діти слухали поезії Василя Симоненка, Дмитра Іванова, Леоніда Горлача.
Матінка – природа! Начало всіх начал. Життєдайне джерело не одному поколінню митців. Ми ще лише намагаємося зрозуміти її закони – слухаємо, відчуваємо, захоплюємося, дивуємося. Але ми, ж – люди, і нещадно її нищимо… Задуматися над своїми вчинками, глибше відчути зв’зок людини і природи допомагає нам знову ж таки поезія. І слідуюча зупинка була присвячена саме поезії про природу. Прозвучали вірші Ліни Костенко, Катерини Кальченко Тараса Шевченка.
З любові до отчої землі починається все: людяність, чесність, гідність, повага до старших, а відтак – відповідальність за долю України. Завершальна зупинка години поезії називалася «З Україною в серці». Щира і віддана любов до України, до свого народу звучала у віршах Леоніда Горлача, Василя Симоненка, Ліни Костенко.
На завершення ведуча побажала юним слухачам впустити поезію в своє серце, збагачуватись духовно, більше читати і пам’ятати, що двері районної бібліотеки для дорослих завжди для них відчинені.

/Files/images/Шевченко.jpg

НА СТРУНАХ КОБЗАРЕВОЇ ДУШІ

Шевченко своєю національною
свідомістю є геній, є явищем феноменальним,
єдиним, може, на світі.
Борис Грінченко

9 березня 1814 року загорілася на небі нові зірка, саме в цей день народився маленький білявий хлопчик, який згодом став великим поетом зі світовою славою. Кажуть, що люди з таким обдарованням, з таким Божим даром народжуються раз на століття. Плине час, як стрімкі води сивого Дніпра-Славути. Минають роки, десятиліття, вже спливло два століття, а рівного йому немає.
В читальному залі Ріпкинської районної бібліотеки для дорослих напередодні Шевченківських днів відбувся усний журнал «Спогад нам несе весна про віщого Тараса». Ведуча заходу, бібліотекар читального залу А. Жагловська розповіла учням старших класів Ріпкинської ЗОШ І-ІІ ст. №2 про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря, про багатогранність таланту митця, провела літературну вікторину по творах Т.Г. Шевченка та різні конкурси: «Малярський аукціон», «Хто швидше», «Реставратор» та інші. Далі слово надали краєзнавцю Жагловському Анатолію Івановичу, котрий читав учням поеми та вірші Т.Г. Шевченка. Затамувавши подих, слухали учні такі мудрі, такі пророчі слова, які є актуальними і в сьогоднішній непростий для всіх українців час.
Все йде, все минає. Та залишається пам’ять, добра слава про людей, що мандрують у світі у пошуках істини та правди. Багато спливло води від дня народження Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Шановні читачі газети, читайте твори великого Пророка. Вони допоможуть осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.
В читальному залі районної бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка «Живий у правді віковій, в піснях і славі Заповіту», на якій представлена багата палітра творів українського поета, художника, борця за волю народу.
Ми звертаємось до поета, який став для України заповітною думою, її безсмертною піснею. Тож нехай вогонь його душі запалить у ваших серцях іскру віри, надії, котрі переростуть у вогонь такої ж відданої любові до своєї Батьківщини, свого народу, яка палала в серці поета.

І став для нас Шевченко Заповітом,
Безсмертним, як саме людське життя.
Ми будем славить перед цілим світом
Живе й святе Шевченківське ім’я.

/Files/images/MyCollages (1).jpg

«Рідна мова у серці народу буде жити навіки-віків!»
мовознавча мозаїка

Життя мого майбутнього основа,
Нехай же родить щедро твій город!
Коли щеза чиясь у світі мова,
Щезає разом з нею і народ.

Мова – це душа народу. Вона починається з маминої колискової пісні, батьківського мудрого слова. Рідна мова єднає родину, а отже і всіх нас, українців. Тисячолітній досвід людства переконливо доводить важливу роль мови у житті кожного народу. Існує логічний взаємозв’язок: мова формує націю, нація будує державу, держава береже мову й піклується про її розвиток. Змініть мову – і ми не впізнаємо себе ні в наших пращурах вчора, ні в наших нащадках завтра; втративши минуле, не матимемо майбутнього, перестанемо існувати як нація. 21 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови в актовому залі Ріпкинської гімназії відбулась мовознавча мозаїка «Рідна мова у серці народу буде жити навіки-віків!», підготовлена та проведена бібліотекарем читального залу районної бібліотеки для дорослих Алевтиною Жагловською.
На заході були присутні учні та вчителі гімназії. Діти дізнались багато цікавого, послухали легенду про утворення української мови, а також про те, чому нашу мову називають солов’їною. Ведуча проводила з учнями різноманітні мовні конкурси: «Хто більше знає прислів’їв про мову», «Словограй», «Розсипалочки», «Загадки-жарти», конкурс декламаторів та інші. Учні активно брали участь у конкурсах, правильно відповідали на питання.
Закінчила ведуча мовну мозаїку словами Олеся Гончара: «У вигляді мови дано людині великий дар». Ми повинні не тільки користатися ним, рідним словом, але й натхненно ростити, оберігати його коріння й леліяти його цвіт, ось тоді воно й буде запальним та співучим, сповненим музики, життєвої правдивості й поетичності.
У душах школярів запалав вогник гордості за свою рідну мову, гордість за те, що вони народ і живуть на цій чудовій і мальовничій землі, яка зветься Україна.
В читальному залі Ріпкинської районної бібліотеки для дорослих до Міжнародного дня рідної мови обладнана викладка літератури «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті».

/Files/images/28056626_371586206648449_766794177263619395_n.jpg

УЖЕ НІХТО НЕ ЗНИЩИТЬ УКРАЇНУ, В ТОБІ, В МЕНІ, У КОЖНОМУ ІЗ НАС.

(патріотична година)

Минають дні і ночі – та назавжди
Калейдоскоп кривавий, невблаганний –
Я бачу ті обличчя і ті очі
Тих хлопців, що загинули
за нас з тобою на Майдані.

З приводу вшанування подвигу патріотів, загиблих на Майдані під час революції Гідності 20 лютого в приміщенні читального залу Ріпкинської районної бібліотеки для дорослих спільно з районним історико-краєзнавчим музеєм відбулась патріотична година «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас». На захід завітали учні старших класів Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, вчителі. Ведуча бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська розпочала захід віршованими рядками. Події 18-20 лютого 2014 року на Майдані це був не початок, завершальний етап Революції Гідності, а відкрита нова сторінка нашої історії. Навіщо вони йшли вперед? Адже їм було так багато що втрачати, але вони йшли на смерть за правду, честь, гідність і свободу своєї держави.
Криваві лютневі сторінки Майдану перегорнула своєю розповіддю завідуюча районним історико-краєзнавчим музеєм Оксана Захарова-Заборовська, яка розповіла про перебіг тих трагічних подій, про нашого земляка Андрія Мовчана, котрий загинув на Майдані, продемонструвала присутнім експонати музею, представлені мамою Андрія: Посвідчення та Свідоцтво помічника машиніста локомотива, дитячі малюнки, котрі вже в дитинстві характеризували хлопця, як патріота, майбутнього борця за справедливість і захисника своєї країни, фотографії, на яких він зі своїми однолітками ще зовсім молодий і усміхнений. Таким і залишиться у нашій пам’яті назавжди. Згадали і загиблих наших земляків – воїнів АТО – Д. Куриленка, Д. Шелупця та Р. Лося. Шану Небесній Сотні віддали учні хвилиною мовчання.
Вас пам’ятати будемо завжди
Із вами будемо боротись за країну.
За ту країну, де нема брехні й війни,
За нашу велику Україну!
До дня вшанування героїв Небесної Сотні в читальному залі районної бібліотеки для дорослих оформлено книжкову виставку «Людська гідність – найвища цінність» та стенд «У нашій пам’яті вони назавжди залишились».

/Files/images/kruti_2018/MyCollages.jpg

Ці хлопці до загибелі стояли,
Бо Україну й волю захищали
(година історії)

І згадую чомусь я мимоволі
Великих лицарів своїх,
Лежать вони покинутими в полі
І без хрестів могили їх.
О. Олесь.
Такими словами розпочала ведуча Жагловська Алевтина Миколаївна історичну годину яка відбулася 30 січня в читальному залі районної бібліотеки для дорослих та була приурочена 100-річчю битви під Крутами. На захід завітали учні та вчителі Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2
29 січня 1918 року станція Крути, що на Чернігівщині уздовж залізничної лінії Бахмач – Київ ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який протягом століття є символом для десятків поколінь борців за свободу й незалежність України. Після захоплення Харкова та Полтави більшовики спрямували своє шеститисячне військо під командуванням М. Муравйова на Київ. 5 січня 1918 року на зборах студентів молодших курсів Київського університету Cв. Володимира і Українського народного університету було ухвалено створення студентського куреня Січових Стрільців. До куреня вступили і учні старших класів української гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства м. Києва. Для охорони кордонів України з півночі на станції Бахмач із середини грудня 1917 року перебував український гарнізон у складі курсантів (старших курсів) 1-ї Київської юнацької (юнкерської) школи імені Богдана Хмельницького. Саме їм на підмогу і було кинуто сотню із новоствореного студентського куреня. Бій був жорстокий. Молоді воїни билися відчайдушно, та сили були не рівні. До того ж, в рядах українських захисників виникло непорозуміння і прикра помилка, яка коштувала їм життя. Курсанти відійшли назад, а студентська сотня кинулась вперед на смерть. Пішли на ворога з багнетами, бо набоїв уже не було. Цією помилкою негайно скористався противник. І розшарпана оборона була подавлена і знищена.
Тих же, хто потрапив у полон довго й жорстоко катували. Та не впали на коліна, не просили пощади і помилування. Їх відправили до Харкова розстріляти. Але вони перед розстрілом співали «Ще не вмерла Україна».
Детальніше про події під Крутами розповіла директор районного історико-краєзнавчого музею Оксана Володимирівна Захарова-Заборовська. Вона також прочитала вірш Миколи Луківа «Пам’ятай про Крути».
Кров молодих патріотів не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розквітають пелюстки Волі. Крути, без сумніву, були, є і будуть завдяки героїзму молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії.
На завершення заходу, бібліотекар читального залу районної бібліотеки для дорослих ознайомила учнів та вчителів з матеріалами про ті буремні події, котрі представлені на виставці «Живі у пам’яті народній».
І слава їх встає, не вмерши,
Ятрить крізь відстані і час.
Було їх триста… Триста перший –
І ти, і я, і кожен з нас.

/Files/images/bloggif_593a9e3475ff9.gif

Хай славиться піснями Україна,

хай буде мир і злагода в серцях

Ріпкинщина – це чарівний, квітучий, багатий своєю історією, природними ресурсами край – маленька краплинка незалежної України. Та найбільше його багатство – це люди. Талановиті, працьовиті, завзяті, вони кожного дня творять казкову красу, яка милує око, викликає гордість за наших земляків.
Стараннями працівників районної бібліотеки для дорослих, районного історико-краєзнавчого музею в рамках творчого звіту художніх колективів Ріпкинщини «Хай повниться піснями Україна, хай буде мир і злагода в серцях» була обладнана виставка робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва краю. Майстри з усіх куточків нашого району представили свої напрочуд гарні, оригінальні творчі роботи. Особливо приємно вразило те, що цього року було дуже багато дитячих робіт. Тож для тих, хто не зміг відвідати виставку пропонуємо переглянути фото кращих робіт на нашій сторінці.

/Files/images/Центральна рада.jpg

Українська революція - Центральна Рада

16 березня у читальному залі районної бібліотеки для дорослих було проведено спільно з районним історико-краєзнавчим музеєм годину історії «Українська революція – Центральна Рада», приурочену 100-річчю Української революції 1917-1921 рр. На захід завітали учні старших класів Ріпкинської районної гімназії.

Бібліотекар читального залу Алевтина Жагловська зачитала, як відображені буремні події, початку ХХ століття, що передували українській незалежності в творах художньої літератури, в тому числі в поезії відомих поетів тієї доби, читала вірші, представила виставку-перегляд, яка діє в читальному залі.
Більш детально про події створення та діяльність Центральної Ради, утворення українського уряду розповіла учням завідуюча районним історико-краєзнавчим музеєм Оксана Захарова-Заборовська.
На завершення заходу був продемонстрований уривок з документального фільму «Собор на крові».
Кiлькiсть переглядiв: 349